Kosmetický  

ultrazvuk

Ošetření ultrazvukem:

Ultrazvuková metoda byla objevena 1880 profesorem Curiem a v medicíně se používá od roku 1940. Tento akustický pulsní tlak je neslyšitelný uším. Při této léčbě mohou přípravky pronikat hluboko do pokožky. Ještě hodinu po ošetření pokožka vstřebává látky a séra. Napomáhá rozšiřovat cévy, zvyšuje průtok krve, jsou dodávány živiny a kyslík do buněk, urychluje se detoxikace, příznivě působí na pokožku. Přístroj produkuje teplo, které napomáhá rozproudit  biologické účinky.

Přístroj umožnuje více druhů ošetření, záleží na účelu použití.                                   K přístroji jsou 2 ultrazvukové hlavice, malá a velká.                                               Malá hlava se používá pro ošetření menších ploch:                                                (ošetření hlubších vrásek, tváře, nos, obličej a lokální ošetření povrchu těla) . Velká hlava pro větší ploch:

(umožnuje hlubší průnik do tukové tkáně; použití je při max výkonu 3W/cm2 na mobilizaci tuku).                                                                                              Úspěšnost léčby závisí na správném dávkování a správně zvoleném čase. Doporučená doba kosmetické léčby je 5-8 minut.  Doba ošetření těla může trvat i 8-12 minut, dle velikosti ošetřované plochy i větší plochy. 

Využití ultrazvuku:                                     látky působící dovnitř pokožky (v tuku a vodě rozpustné látky), ošetření vrásek, záněty a jizvy po akné, nouzové ošetření jizev, léčba celulitidy, mobilizace tuku (podbradek, tváře aj.)

Nedoporučuje se a nesmí používat:  Při zánětlivých procesech, při zánětlivém akné, při zánětlivé celulitidě, při kovových implantátech,  na oblast srdce, u kardiostimlátoru, v okolí spánků, kolem očí, na křečové žíly, na prsa, na zanícená místa, u nádorových onemocnění,  u čerstvých ran a zranění, v oblasti kosti, u poruch nervového systému,    v těhotenství, u oběhových poruch.

Nabídky ošetření ultrazvukem najdete v : ceník kosmetika